Статті

Корисна інформація по прибиранню:

Коли ми набираємо в рядку пошуку в браузері «клінінг львів», випадає довгий список компаній, що надає послуги в розділі: прибирання приміщень у Львові. Які саме клінінгові компанії з цього величезного списку зможуть бути відібрані нами для участі у виборі? Як знайти саме вашу? Все досить просто, головне, знати деякі тонкощі.

 

В першу чергу чітко визначьтеся, в чому саме клінінгові компанії повинні проявити себе на вашій території. Складіть запит такого змісту: площа приміщення, заставлених меблями, який матеріал використаний для підлоги, чи є якісь складнощі (специфічні особливості), такі як, наприклад, високі стелі, складні світильники, незрозумілі забруднення тощо.

 

Потім проаналізуйте отримані комерційні пропозиції від компаній, порівняйте ціни, зацікавленість компаній саме вашим об’єктом.

 

На замітку: Не женіться за дешевизною. Часом в країні буває важка економічна ситуація, але прибирання приміщень — це прибирання приміщень, вона має свою ціну. Недорогий клінінг, як правило, виконує свою роботу недостатньо якісно і навпаки, вимога позамежної винагороди — теж далеко не показник якості. Потрібно шукати середину. Вибирайте старанних, чуйних, пунктуальних, працьовитих.

 

Буває, коли Ви нарешті визначилися з компанією, про все домовилися і ось довгоочікувані прибиральники вже в Вашому офісі. Що відбувається далі?

 

Зазвичай генеральне прибирання призначають на вихідні. Отже, в офісі знаходяться тільки прибиральники і охоронець або якийсь інший сторонній представник замовника, що організовує допуск клінерів. Прибиральники чесно виконують роботу: миють вікна, витирають пил, намивають підлоги. Охоронець задоволений: «Он, як працюють!». Все ніби добре.

 

Настає понеділок. Офісний колектив займає робочі місця, виймають з різних місць предмети і коробочки, канцелярію. Це перетрушується, здувається пил, щось прокидається, проливається і, нарешті, займає свої місця.

 

Тепер найцікавіше.

З’являється директор або управляючий або начальник, схваливши оплату рахунків клінінгової компанії і несе відповідальність за прибирання. Він бачить: на шафах — брудні контури де стояли коробки, на підлозі під столами клубочиться пил, підвіконня помиті місцями. Хіба так домовлялися ?! Подати сюди клінінг-менеджера! Менеджер приходить і повідомляє, що все було зроблено, він особисто бачив чистоту і охоронець свідок. Далі звучить фраза: «Я розумію, але немає відчуття чистоти!». Сторони незадоволені один одним, а як добре починалося!

 

Чому так? Що робити? Розберемося в складниках відчуття чистоти. По-перше, коли все стоїть на своїх місцях і видимі вільні поверхні чисті. Плюс до всього є пункти, які важливі саме людині, яка оцінює прибирання. На ньому зупинимося. Скажімо, охоронцю буде значимо, якщо відчистять застарілі плями на підлозі в його комірчині, протруть двері, викинуть сміття з кутів. Керуючий, директор – зверне увагу на додання лиску в дзеркальній шафці в кабінеті, де зберігаються значні для нього і його бізнесу речі. А найчастіше є ще третій учасник — це офіс-менеджер або секретар, який безпосередньо домовляється з клінінгом. У кожного свої «пункти». Треба розуміти, що складаючи договір про прибирання, неможливо туди включити всі деталі. Обумовлюються загальні моменти — мийка підлоги, вікон, прибирання пилу і т.д., але відчуття чистоти створять саме ці, не прописані в договорі, маленькі пунктики, причому кожному свої.

 

Повернемося до видимих поверхонь і розташуванню всього по місцях. Що змінив понеділок? У великих офісах, як правило, знаходиться багато речей, які перед прибиранням складаються на робочі столи, підвіконня, під столи і т.д .. Коли співробітники офісу чують оголошення про майбутнє прибирання, вони починають пересувати свої речі, звільняючи простір. Потім проходить прибирання, клінери сумлінно вичищають звільнені зони. Потім речі повертаються на свої чисті місця, являючи для загального огляду не прибрані, займані речами під час прибирання зони. Виходить, ніби й прибиралися на совість і чистоту не навели.

 

Підсумуємо.

Щоб генеральне прибирання офісу пройшла супер, варто згадати математику і привести до одного знаменника всіх осіб, які мають відношення до процесу приймання роботи з боку замовника, а саме: призначити одну особу, що має повноваження (або тимчасово наділена такими щодо клінінгу) одноосібно приймати рішення про оплату послуг. Повідомити цій особі всі побажання головних осіб компанії і зобов’язати його бути присутнім при збиранні, або прийти прийняти роботу відразу після закінчення, щоб оцінка результату була адекватною, можливі зауваження були усунені відразу, без додаткових витрат часу сторонами. І звичайно, буде зручно виділити певні місця в офісі, куди співробітники можуть скласти свої речі на час збирання, і обговорити з клінінгової компанією можливість прибирання таких місць вже після проведення основного прибирання офісу.

 

Бажаємо Вам легкого прибирання вашого офісу і непередаваного відчуття чистоти!